Czyli duet SzaZa we współpracy z wokalistką Hanną Piosik. Powołali do życia nowy muzyczny byt, w którym podejmują wątek twórczości William S. Burroughsa, a w szczególności jego ostatniej książki My Education: A Book of Dreams (1995).

Teksty tego wybitnego pisarza i poety, który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation – stały się dla artystów najlepszą możliwą osnową poszukiwań. Weszli w to i znaleźli, a w zasadzie znaleźli jeszcze zanim weszli. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego wsparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń daje dobrą, lepką podstawę dla wokalu zjawiskowej Hanny Piosik, która swobodnie interpretuje i żongluje senną prozą Burroughsa.

Zespół LOST EDUCATION w 2017 wydaje debiutancki album

"Book of Dreams" nakładem oficyny LadoABC i już niebawem wszyscy ich usłyszą, zobaczą, poczują, przyśnią.

www.losteducation.bandcamp.com

BIO

Patryk i Paweł to muzycy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej oraz szeroko pojętej sztuki interdyscyplinarnej.

Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego oraz słuchowisk. Z projektami filmowymi oraz tanecznymi zjechali kawał globusa – od Polski, Europy przez U.S.A, Urugwaj, Japonię, Chiny, na Islandii kończąc.

Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki współtworzą środowisko LadoAbc, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.

www.szaza.pl

www.szaza.bandcamp.com

Hania Piosik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Jej charakterystyczna barwa, wyobraźnia i talent sceniczny zamieniają każdy koncert w metafizyczne widowisko. Współpracując z różnymi muzykami przedstawia własne, często bardzo osobiste środki wyrazu w skrajnie różnorodnych stylach. Obecnie wydaje drugi album projektu JOY POP, który można już usłyszeć w największych polskich rozgłośniach radiowych. Współtworzy Warsaw Improvisers Orchestra, pracuje nad debiutancką płytą projektu Rumianek I rozwija współpracę z bydgoskim multiinstrumentalistą QbJanickim.

www.soundcloud.com/di-aria

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!