Nowojorczycy Nat Osborn i Mike Parker tworzą muzykę razem od ponad 15 lat. Od czasu spotkania w uniwersyteckim zespole jazzowym przeszli długą drogę od koncertowania na ulicach Budapesztu, przez granie w słynnych klubach Nowego Jorku, po występy na festiwalach jazzowych w całej Europie.

Chociaż często można ich zobaczyć występujących razem jako część jazzowo-rockowego "Nat Osborn Band", to podczas występów w duecie wykorzystują okazję, by zrobić coś innego. Parker odkłada elektryczny bas na rzecz preferowanego przez siebie kontrabasu, a Osborn zamienia swoje klawisze na gitarę akustyczną. Brzmienie pozostaje inspirowane jazzem, ale ale zawiera również elementy Americany, bluesa i folku, łącząc ich różne wpływy muzyczne.

Osborn jest stałym elementem nowojorskiej sceny muzycznej, prowadząc dwa zespoły: "Nat Osborn Band" i indie-folkową grupę "Hawthorne". Parker jest uznanym basistą i bandleaderem/kompozytorem, który przewodzi wielu projektom, w tym Mike Parker's Trio Theory i Mike Parker Quartet.

'Another Way' https://www.youtube.com/watch?v=3YkmIc6POlc&t=6s

'Darkness' https://www.youtube.com/watch?v=TsIq8AO73BE

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!