Elektroniczno-akustyczny zespół, wytyczający świeże szlaki muzyczne na przecięciu się światów elektroniki, hip-hopu, jazzu i elementów muzyki etnicznej.

Zespół ten bardzo dokładnie selekcjonuje różnorodne elementy tych muzycznych kręgów, wyciągając i inkorporujące do swojej twórczości te, które są w ich odczuciu najistotniejsze. W ich muzyce usłyszeć więc można przestrzeń, orzeźwiający chłód i głęboki oddech natywnego skandynawskiego jazzu, ale i agresywne, rozdarte partie trąbki, rodem z muzyki free improvised. Duet zanurza się głęboko w świat współczesności, skupiając się na fakturalnych i teksturalnych rozwiązaniach muzycznych, eksplorując nowe peryferia sound-designu. Romansują z elementami glitchu, industrialu, europejskiego minimalizmu, przeplatając je mocno przetworzonymi wokalami - zarówno w postaci śpiewu, jak i rapu. Tworzą przestrzeń w której laboratoryjnie badana jest jedna z najbardziej podstawowych własności muzycznych - brzmienie - będące punktem wyjścia do zróżnicowanych i wielowarstwowych kompozycji. Najmniej oczywistą składową twórczości duetu jest element etniczny, który skleja pozostałe, wnosząc pierwotną energię i element niedoskonałości. Daje on przestrzeń na połączenie ze sobą świata industrialnego i świata natury, elementów syntetycznych i organicznych. W efekcie końcowym usłyszeć można jak bardzo spójnym, jednym głosem jest w stanie przemówić muzyka o na pozór tak egzotycznym rodowodzie.

Third Eye of The Poet był zapraszany do wystąpienia na ważnych festiwalach w Polsce, jak i za granicą, takich jak choćby: Shankra Festival w Szwajcarii, PolenAllergie w Norymberdze, FEST Festival, LAS Festival, Carbon Film Festival.

Członkowie:

Mateusz Januła-Gniadek - kompozytor, producent, gitarzysta, aranżer - Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ma na koncie około 400 koncertów, wydanie jednego LP, jednej EP i kilku singli z autorską muzyką. Współpracuje z wieloma artystami z Polski i zza granicy. Występował na najważniejszych festiwalach muzyki jazzowej i bluesowej, takich jak: LOTOS Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa, International Jazz Day, Suwałki Blues Festival. Supportował zespoły takie jak: Ten Years After, czy Eric Sardinas. Za swoją twórczość zebrał pozytywne recenzje od dziennikarzy muzycznych dawnej Trójki - Piotra Barona, czy Jana Chojnackiego.

Szymon Paciora - trębacz, kompozytor, aranżer - Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Aktywny muzyk sesyjny mający na koncie udział w nagraniu wielu płyt oraz koncerty w całym kraju. Występował i nagrywał z takimi artystami jak: Igor Walaszek, Bass Astral, Kwiat Jabłoni, Ewa Bem, Grubson, Kali, Grzech Piotrowski. Dzielił te same sceny co Yung Lean, Years and Years, Gorgon City, Alan Walker, Odesza. Współtworzy/współtworzył takie formacje jak: Bass Astral x Igo Ensemble, Igo, Alchemik BigBand. Występował na największych polskich festiwalach, takich jak: Opener, Fest Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie, Audioriver, Carbon Silesia Festival, Lekko Festiwal, Kazimiernikejszyn, Jazz nad Odrą, Cracow Summer Jazz Festival.

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!