Muzycy spotkali się na scenie po raz pierwszy w 2003 r i przez kolejne lata pracowali razem, współtworząć grupy PULSARUS i AVATAR, co zaowocowało dwoma albumami : "Digital Freejazz" oraz "Avatar" Dziś, po 12 latach przerwy, postanowili po raz kolejny zagrać wspólnie, tym razem jako DUET, którego podstawowym założeniem jest szeroko pojęta muzyka improwizowana.

Jakub Rutkowski - perkusista i kompozytor, grający na akustycznej i elektronicznej perkusji. Od wielu lat związany z polską sceną rockową, jazzową i teatralną. Nagrał ponad 30 płyt z różnymi artystami. Grupy z którymi aktualnie współpracuje to : Limboski, Naked Mind, Maleńczuk/Tuta/Rutkowski Super Trio, Nucleon.

Piotr Rachoń - Urodzony 1977r. w Katowicach. Muzyką zajmuje się od 7-go roku życia. Koncertuje od 1992 r. w klubach, teatrach, salach koncertowych oraz festiwalach w kraju i za granicą. W latach 2003-2005 współtworzył trio PULSARUS, z którym nagrał album"Digital Freejazz". W 2004 r. poprowadził autorski projekt AVATAR - trzynastoosobową orkiestrę w międzynarodowej obsadzie, z udziałem m.in. Jurija Yaremtchuka, Olgi Szwajgier i Gendosa Chamzyryna.

W 2005 r. ukazała się jego książka "Słownik Uczuć i Emocji" wydana wraz z solowym albumem "Biały Wiodący Wiatr". W kolejnych latach koncertował u boku takich muzyków jak: Elliott Sharp (USA), Shoji Hano (JP), Mazzoll (PL), Sainkho Namtchylak(TUVA), John Dobie (UK), Jorgos Skolias (PL), Kimie Sakaki (JP), Gendos Chamzyryn (TUVA), Jurij Yaremtchuk (UKRAINA), Elena Belyaeva (RU).

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!