Smoking Barrelz to chromatyczny duet z Krainy Czarów. Ich koncerty to synestezyjna podróż przez muzykę. Ubierają kombinezony kosmonautów, wsiadają do pastelowego statku i przenoszą ludzi do innego wymiaru.

W grudniu 2016 roku duet wypuścił swoją drugą płytę zatytułowaną "Smugi • Graffiti • Papier • i • Dym". Płyta została ciepło przyjęta przez fanów oraz krytyków. Bardzo pochlebnie o albumie wypowiadali się między innymi Bartek Koziczyński (Teraz Rock) oraz Jacek Kruczek (Polskie Radio). Pierwszy singiel "Instytut Zniekształcenia Słuchu" szturmem wdarł się na Listę Przebojów "Turbo Top" Antyradia pozostając przez wiele notowań w czołówce. Zespół aktualnie promuje wydawnictwo na własnych trasach koncertowych oraz gościnnie na trasach zespołu Lao Che.

Smoking Barrelz tworzą:
Patryk Pater - wokal, gitara, theremin, radio, efekty.
Wiotr Pykurz - wokal, perkusja, beaty, synthy, cytra.

DYSKOGRAFIA:
LP „Smugi • Graffiti • Papier • i • Dym” (grudzień 2016)
LP „Na Zjeździe” (styczeń 2015)

LINKI:
WWW: https://www.smokingbarrelz.pl/
FB: https://www.facebook.com/SmokingBarrelzPL/
STREAMING: http://bit.ly/2hnxpCh
KLIP: http://bit.ly/2gQDWFQ
INST: https://www.instagram.com/smoking_barrelz/

GOŚĆ SPECJALNY: Frankenstein Children

Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzają razem. Muzyka zawsze była w to wpleciona
Wyróżnieni na wielu przeglądach i festiwalach w całym kraju, znaleźli się w finale Muzycznej Bitwy Radia Wrocław oraz 45. Famy w Świnoujściu. Zagrali nawet we Włoszech, na największym wyścigu autostopowym w Europie. Wiosną 2017 zwyciężyli w przeglądzie akademickim, organizowanym przez poznańskie Radio Afera, co otworzyło im drogę do wszystkich imprez Juwenaliowych w Poznaniu.
W 2013 nagrali swoją pierwszą EP-kę. 3 lata później, własnym nakładem wydali swój pierwszy long-play "I'm here somewhere". Wszystko działo się w Folktronika Studio, wraz z Danielem Gąsiorowskikm.
Od lata 2017 pracują nad drugim albumem, nad którym czuwa producent Marcin Pater, a jego znaczną część nagrali w domku w Bieszczadach w zaprojektowanym przezeń statku kosmicznym.

KLIP:

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Wystawa zbiorowa

madonnyZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!