Drodzy Państwo! Z przyjemnością informujemy, że dnia 27 stycznia na kalamburowej scenie wystąpi bułgarski zespół Oratnitza!

Oratnitza to transowa mieszanka zapomnianego bułgarskiego folkloru, nieregularnych bałkańskich rytmów, motywów muzyki Aborygenów wykonywanej na didgeridoo, hip-hopu, dubstepu, drum 'n' bassu i prawosławnych, cerkiewnych zaśpiewów. Trans, rytm i muzyki zapraszają w muzyczną podróż, która sprawia, że serce bije szybciej, dusza śpiewa, a duch unosi się w górę.

Misją zespołu zespołu Oratnitza jest interpretacja tradycyjnej muzyki Bułgarii w taki sposób, aby młode pokolenia mogły ją lepiej zrozumieć. Jego celem jest ponowne zainteresowanie bułgarską tradycją muzyczną młodych i starych, nie tylko w Bułgarii, ale w całej Europie. Dzięki mistrzowskiemu połączeniu lokalnych elementów ludowych z globalnymi stylami muzycznymi oraz wykorzystaniu nietypowych instrumentów, muzyka dociera do każdego ze słuchaczy. Oratnitza przedstawia nową jakość w interpretacji bałkańskiej muzyki tradycyjnej. To nowoczesny ethnobass wykonywany na żywych instrumentach! Nazwa zespołu Oratnitza nawiązuje do rytualnego obrzędu oczyszczenia przez ogień.

Muzycy:

Buny - cajón, tapan (bęben)
Horhe - didgeridoo, gajde (dudy)
Popa - wokal
Hristiyan - kawal, podwójny flet

https://oratnitzaband.wordpress.com/

Koncert tradycyjnie niebiletowany, więc zaprasza się serdecznie!

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!