Nesztojegore to zespół podróżujący po świecie i do siebie nawzajem. Muzyka, którą (unikając odpowiedzialności za słowa) nazwać można world music, w której pojawiają się inspiracje muzyką klasyczną, ilustracyjną, bałkańską, romską, flamenco i bossa novą, a wszystko zmienia się, w czasie krótszym, niż zwykle.


Nesztojegore jest jak szafa, w której obok barokowej sukni wisi kiczowaty strój clowna. Ma oczywiście sekretne drzwi do Narnii, a do tego cicho pomrukuje opowiadając różne baśnie. Możliwe jest wszystko. Srebrny Lis musi istnieć.

Zespół uczestniczył w kilku festiwalach na Dolnym Śląsku: Cyrkulacje Ruchu, Earth Dance, 20 lat po... (Legnica), Koncert Zespołów Nieprzystawalnych, czyli Półka na To, czego nie można położyć Gdzie Indziej (Teatr Modrzejewskiej).

Od 2014 roku Nesztojegore koncertuje głównie za granicą: w Norymberdze, Eulenspiegel w Wasserburgu, Lindau, Friedrichshafen, Meissen. Obecnie przygotowują się do trasy niemiecko-szwajcarsko-austriackiej w kwietniu oraz do koncertów na wyspie La Gomera.

skład zespołu:

Fabiana Raban - kontrabas, darbuka, riq, castagnet

Hanna Włodarczyk - gitara

Karolina Głogowska - altówka, śpiew

Maciek Szczepanek - perkusja

Amadeusz Naczyński - perkusjonalia

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!