Art Cafe Kalambur i Kalaczakra Gallery & Coffee zapraszają na NOC KOBIET, czyli naszą doroczną imprezę dedykowaną w szczególności PANIOM. Tym razem, cały ambaras rozbijamy na dwie noce - 19 i 20 marca.

NOC PIERWSZA:

Rozpoczynamy otwarciem Kalaczakry i jej nowego baru w godzinach popołudniowych! Następnie ugościmy was strawą i winem i zaprosimy na wernisaż wystawy Dagmary Rybak "DIAMOND SOUL" ok. godziny 20.

Po wernisażu i ogólnym zamieszaniu spowodowanym otwarciem odremontowanej Kalaczakry, zapraszamy na koncert znanego i lubianego zespołu MIĄŻSZ w składzie:

Joanna Ewa Zawłocka

Sebastian Pikula

Krzysztof Kolor Gadzało

Kuba Sojka

dla tych co nie znają, krótka notka biografiuczna:

"Miąższ gra prosto. Tak było na pierwszych koncertach i na pierwszej płycie. I tak jest nadal. Może teraz nawet jeszcze prościej? Na debiutanckim albumie pojawiło się przecież mnóstwo gości i to tak znamienitych, jak Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Jacek Bieleński, Słoma i Ziut Gralak. Miąższ zagrał ponad 350 koncertów w ciągu tych 6 lat działalności i zagrał je niemal wszędzie: od ulicznych skwerów po sceny największych polskich festiwali - czyli wynika że cały rok byli ze sobą razem w trasie . Laureaci Famy 2010 przez ostatnie pięć lat zarazili niemal cały kraj swoim bezkompromisowym poczuciem humoru, swojską melodyjnością i prawdą tekstów. Gdzie się nie pojawią, cała sala śpiewa z nimi. Rok po debiucie wydają drugi album: znakomicie brzmiący (to zasługa mistrzów Borsa i Macuka oraz studia Sarasvati w Wolimierzu), ale wciąż bezpretensjonalny, pełen spontanicznej energii i radości życia. Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula i Krzysztof Karol Gadzało z równą beztroską cytują Beatę Kozidrak (lubelskie pochodzenie zobowiązuje), jak i pytają o rolę artysty i sztuki we współczesnym świecie. Grali w 2014 roku na TopTrendy w Sopocie.

Ich podstawowe instrumentarium to wciąż głos, kontrabas, gitara, akordeon, melodyka i piła. Łączą akustyczny folk, blues, jazz i reggae – często w tej samej piosence. Grają muzykę lekką, łatwą i przyjemną. I wcale się tego nie wstydzą."

Po koncercie, nocne pląsy pod dyktandem DJ VERY PAVLOVIC, oraz barowe igraszki ze specjalnie na tę okazję pomyślanymi drinkami - uwaga! Panie gaszą pragnienie z rabatem!

NOC DRUGA:

Drugą odsłonę nocy kobiet zainauguruje wernisaż wystawy zbiorowej pt. "MĘSKIE CIACHO II".

Po wernisażu, koncertem przyłoży duet VATTICAN PUNK BALLET, a czym dokładnie będzie okładał można przeczytać w krótkiej notce promocyjnej:

"Wattican Punk Ballet to armeński duet grający freak dance punk. Kapela rezyduje w Moskwie i Budapeszcie. Zespół składa się z rodzeństwa – Karena i Gayi Arutyunyan, którzy są założycielami kultowej armeńskiej kapeli psychodeliczno-rockowej Deti Picasso.

Jako członkowie Deti Picasso i Wattican Punk Ballet grali w prawie wszystkich europejskich krajach, występując także na festiwalach Sziget, Festival Musicas do Mundo, Italia Love Wave i Rock for People. Supportowali Depeche Mode, Massive Attack i dEUS, współpracowali z muzykami takimi jak Alex Hacke (Einstürzende Neubauten), Nikola Sekulovic (ex-Laibach), Bobby McFerrin, Tony Levin, Jason Webley, etc.

Muzyka Wattican Punk Ballet miksuje wpływy psychodelicznego rocka, dance punk’u i freak popu z niemalże teatralnymi scenicznymi trikami. Melanż dzikiej energii, funkowych beatów disco i kaukaskich wpływów tworzy żywioł ich koncertów. Niemal w każdym kawałku wymieniają się instrumentami, używają gitar, perkusji, klawiszy, loopów i perkusjonaliów, tworząc zróżnicowany i dynamiczny występ."

Po koncercie władzę nad sceną i parkietem obejmie jedyny w swoim rodzaju ROMEK REGA.

Tak jak noc poprzednio, dla szanownych Pań specjalne drinki w specjalnych cenach.

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Andrzej Kostoń

40-lecieZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!