„Delikatności jest mało w kosmosie – zdaje mi się. A i z tej małej ilości wiele delikatnych objawów sami ośmieszamy." Miron Białoszewski
Ruch śniegu powstał z potrzeby grania muzyki prostej i oszczędnej.

Czerpiąc z bogactwa naszych ukształtowanych na improwizacji muzycznych języków, poszukujemy esencji. Wchodząc w dźwiękową kontemplację, tylko chwilami porzucamy dyscyplinę. Gramy ukierunkowaną i bezpośrednią improwizację. Dbamy o czystość intencji.
Patryk Zakrocki - altówka amplifikowana
Mateusz Rybicki - klarnet
Patryk Zakrocki - muzyk, improwizator i kompozytor, aktywny od 1998r. Specjalizuje się w natychmiastowej kompozycji, muzyce filmowej, elektroakustycznej, i przede wszystkim instrumentalnej. Obecnie gra na gitarze, altówce i syntezatorach, prowadzi zespół Polski Piach i współtworzy SzaZa, Leggerezza i Spontaneus Chamber Music. Zajmuje się też dyrygowaniem orkiestrami improwizatorów, muzyką do teatru tańca, niemego kina, filmu i teatru.
Wielokrotnie koncertował w Japonii, U.S.A., występował w Iranie, Izraelu, Urugwaju, Chinach, Islandii, Norwegii i wielu krajach europejskich.
Mateusz Rybicki - jest improwizatorem związanym ze sceną muzyki improwizowanej i poszukującego jazzu, twórcą muzyki teatralnej i filmowej. Miał okazję współpracować z czołówką polskiego kreatywnego środowiska muzycznego, a także wieloma ważnymi postaciami z zagranicy. Wśród polskich muzyków, z którymi współpracował są min.: Mikołaj Trzaska, Piotr Wojtasik, Piotr Damasiewicz, Wacław Zimpel, Maciej Obara, Patryk Zakrocki, Paweł Szamburski, Paweł Szpura, Zbigniew Kozera, Dominik Wania i Kuba Suchar. Wśród zagranicznych twórców, z którymi grał są takie postaci jak: Kasper Tranberg, Alexander Von Schlippenbach, Peter Brotzmann, Tristan Honsinger, Joelle Leandre, Zlatko Kaucic, Steve Noble, Tristan Honsinger, czy Axel Dorner.
Od wielu lat mieszka i tworzy we Wrocławiu. Wielokrotnie miał okazję występować w Narodowym Forum Muzyki przy okazji takich wydarzeń jak Jazztopad, czy Olimpiada Teatralna. Mateusz Rybicki ma w swoim dorobku 9 płyt, z których na szczególną uwagę zasługują nagrana razem z Joelle Leandre i Zlatko Kaucicem płyta Beauty/Resistance oraz niedawno nagrana razem z Patrykiem Zakrockim i Zbigniewem Kozerą płyta z muzyką do poezji Andrzeja Sosnowskiego.
Styl gry Mateusza Rybickiego jest charakterystyczny i unikalny, w czytelny sposób odnosi się do tradycji jazzu, czerpie też z ducha muzyki etnicznej i klasycznej. Rybicki w swojej grze poszukuje esencji i organiczności. Jego gra charakteryzuje się ogromną kreatywnością i szczególnym zmysłem melodycznym

Archiwum
Wystawy w Kalamburze

Wystawa zbiorowa

madonnyZapraszamy do oglądania prac w Kawiarni!